Częstym objawem obserwowanym u psów jest zjadanie trawy lub różnego rodzaju wstążeczek, włosów, które raczej nie są pożądanymi składnikami odżywczymi w ich diecie. Jaka może być tego przyczyna i czy istnieje jakaś alternatywa dla trawy?

Specjaliści wskazują dwie podejrzewane przyczyny zjadania trawy przez psy. Jedną z nich są niedobory pokarmowe w diecie i instynktowne zaspokajanie ich przez zjadanie trawy. Jak jednak wytłumaczyć to u psów, które mają dobrze zbilansowaną dietę, a nadal lubią sobie poskubać trawę? Być może psy po prostu lubią jej smak… Jeśli po zjedzeniu trawy pies czuje się dobrze to nie ma powodów do niepokoju.

Inną przyczyną zjadania trawy przez psy może być niestrawność, z którą pies nie potrafi sobie poradzić, dlatego łapczywie je trawę, żeby spowodować wymioty. Jeśli po tym wszystko wraca do normy to również nie ma powodów do niepokoju.

Naszym zdaniem skłonności psów do jedzenia trawy mogą wynikać z natury psa jako drapieżnika. Trawa jest alternatywą dla futra… Brzmi to może dość makabrycznie, ale psy to przecież z natury drapieżniki. W naturze ich żywienie wyglądałoby tak, że nie jadłyby tylko czystego mięsa, ale całe ofiary z kośćmi i futrem. Futro ma właściwości oczyszczające jelita, zapobiega zarobaczeniu przewodu pokarmowego, a także doskonale doczyszcza zęby.

Warto spróbować naszą nowość – suszone ucho wołowe z futrem, które oprócz walorów czysto zdrowotnych zapewnią Państwa pupilowi znacznie więcej zabawy i przyjemności z gryzienia niż zwykłe odwłoszone uszy wołowe.