Witamy na naszej stronie internetowej – mamy nadzieję, że informacje na niej zawarte pozwolą Państwu upewnić się, że nasze gryzaki to dobry wybór dla Waszego pupila. Tymczasem chcielibyśmy wyjaśnić co oznacza nazwa BALTO.

Balto to imię bohaterskiego psa zaprzęgowego rasy syberian husky, który w 1925 r. na Alasce uratował życie dzieci ze swojej rodzinnej wioski.

Miasteczku Nome groziła epidemia błonicy, po tym jak stwierdzono zachorowanie u 12 dzieci. Jedynym ratunkiem były szczepionki ze szpitala odległego o 1600 km. Z uwagi na bardzo złą pogodę transport szczepionek był możliwy tylko do miasteczka odległego od Nome o 1000 km, dlatego zdecydowano się na wysłanie po szczepionki psich zaprzęgów. W jednym z zaprzęgów na ostatnim odcinku trasy liderem był właśnie Balto, którego doskonały instynkt i wytrwałość pozwoliły  odnaleźć drogę do domu mimo, że poganiacza jego zaprzęgu dotknęła ślepota śnieżna.

Historia Balto wzbudziła wielkie zainteresowanie mediów. W Nowym Yorku w Central Parku odsłonięto nawet jego pomnik, a także powstał  film animowany o bohaterstwie tego psa.

Dlatego właśnie wybraliśmy nazwę Balto, bo naszą misją jest dostarczanie Państwa pupilom smacznych, ale przede wszystkim zdrowych przekąsek.